Odmładzające efekty terapii laserem pikosekundowym

with Brak komentarzy

dla Kliniki Miracki – wypowiedź eksperta
W rękach doświadczonego specjalisty laser pikosekundowy jest bezpiecznym, wydajnym i skutecznym narzędziem terapii odmładzających skórę oraz w zabiegach dla skóry uszkodzonej przez słońce – mówi dr Krzysztof Miracki – Laser dostarcza ukierunkowaną energię świetlną, aby równomiernie i bezpiecznie dotrzeć do skóry w celu leczenia przebarwień i zaczerwienień twarzy.
Ultrakrótkie impulsy energii na skórze liczone są w trylionach na sekundę. Szerokość impulsu stosowanego w terapii laserem pikosekundowym jest 100 razy krótsza niż w technologii nanosekundowej, umożliwiając niezrównany efekt fotomechaniczny przy mniejszej liczbie zabiegów i mniejszej fluencji.
Zwiększenie ciśnienia o 70% i skrócenie szerokości impulsu do 550ps pozwala na niespotykane dotąd opcje leczenia. Wzmocnienie jest idealne dla opornych tatuaży i ulepszonego rozbijania pigmentu w celu uzyskania optymalnych rezultatów.
W zależności od celu planowanego zabiegu, stosuje się odpowiedniego kształtu końcówki. Np kwadratowy profil punktowy zapewnia bezpieczniejsze i skuteczniejsze zabiegi niż tradycyjne kształty punktowe, dzięki równomiernemu rozłożeniu energii na obszarze poddawanym zabiegom, co skutkuje mniejszym urazem skóry i zmniejsza ryzyko skutków ubocznych, nadmiernego ogrzewania tkanek, a także nakładania się pól działania lasera. Idealny profil wiązki światła pozwala równomiernie rozprowadzić moc lasera na skórze.
Do zabiegów odmładzających skórę używamy dodatkowej frakcjonowanej okrągłej końcówki. Soczewka ta koncentruje energię wytwarzaną przez laser, aby wytworzyć celowany uraz poprzez mechaniczne uderzenie w naskórek. To stymuluje odpowiedź na leczenie i nową produkcję kolagenu, nie powodując żadnych uszkodzeń termicznych.